Obývák KÁVA A BAR

Dne 17. ledna letošního roku 2017 jsem dorazila na degustaci kávy s názvem „Jak na dobrou kávu doma?“ do kavárny- baru „Obývák“ na starém městě v Táboře.

Oceňuji pohotovost a kreativitu pana majitele, kterého nerozhodil fakt, že místo dvou krásných dam přišly neohlášeně 3 „grácie“. Velmi ochotně přidal stoly, židle a rychlostí blesku prostřel hrnečky navíc. Hned při vstupu do této kavárny na Vás dýchne prvorepubliková atmosféra podpořena dokonalým chováním a přístupem pana kavárníka. Moc hezké prostředí jak na odpolední kávu, tak na večerní drink. Samotná degustace byla pro mě velice zajímavá. Překvapilo mě, jak jeden druh kávy může chutnat úplně odlišně. Jak hodně záleží na přípravě.

Ochutnávali jsme kávu brazílie, kolumbie a v některých úpravách i etiopii.To vše v různých variantách přípravy – turecká káva v džezvě, moka káva, french press, chemex a aeropres… Dozvěděli jsme se, kolik kávy máme použít, jaká je doporučená hrubost namletí a jaké postupy přípravy jsou ukryty za těmito cizími slovy.

Je vidět, že zde se káva praží a vaří s láskou a majitel je profesionálním baristou.

Jediné co bych vytkla, byla volba čokoládovo-žitných sušenek. (Na chuť byly velmi dobré.) Ale po takovém množství hořké kávy bych to ráda zajedla něčím neutrálním – třeba jemnou, máslovou sušenkou.

Byl to velice příjemný večer a všem bych doporučila projít touto degustací !!!

2 komentáře na “Obývák KÁVA A BAR

  1. Zdeněk napsal(a):

    Grácie do domu Bůh do domu. Děkujeme za návštěvu a těšíme se příště na shledanou. A slibuji že příště už žádné sušenky nebudou…

  2. Jana napsal(a):

    Nemohu než souhlasit s obsahem článku. Nemám ráda řízené ochutnávky, ale celý večer byl naprosto pohodový. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí o mém oblíbeném nápoji, má obava z “překafování ” se nepotvrdila. Takže díky skvělému panu kavárníkovi i mé kamarádce, která mě vytáhla / byla jsem ta grácie navíc /. Jana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.