Mapyk

Další nový partnerský obchod, který bysme Vám rádi představili je MAPYK.  Co se pod tímto názvem ukrývá? Jedna sympatická dáma, která si po 20 letech v zaměstnání ve státní správě, chtěla splnit svůj sen.

Mapyk je složenina dvou slov a to Marušky pytlík. Za tímto celým projektem stojí paní Marie Hubičková, kterou už nebavilo nosit z obchodů pečivo v igelitových sáčcích a mít jich doma přehršel. O drobkách už ani nemluvě. Začala tedy přemýšlet, jak tohle celé změnit, jakým směrem se vydat a náhle ji napadla myšlenka, že bude vyrábět vaky na pečivo.

Několik měsíců hledala ten správný materiál, který by splňoval její požadavky na prodloužení čerstvosti a praktičnost. Jakmile objevila materiál, který je prodyšný,ale zároveň i nepromokavý, následovala výroba pár vzorků, které pustila do oběhu rodiny a nejbližších přátel na testování. Toto testování také zabralo nějaký čas a když se ujistila od všech zúčastněných stran, že je tento materiál opravdu vyhovující a funguje, tak Mapyk nechala otestovat laboratorními experty ve Státním zdravotním ústavu v Praze.

Maruška má osobně vyzkoušené, že čerstvý chléb ji ve vaku vydrží 3 týdny aniž by zplesnivěl a odkrojky ve vaku vysychají pozvolna. Také při nákupech nenarazila na žádný problém s tím, že pečivo dává rovnou do vaku a pak ho jen na pokladně rozevře, aby dámy prodavačky viděly, co vak obsahuje. Z vaku si také můžete udělat “košík” na pečivo.Stačí jen, když materiál srolujete a šňůrky uchytíte za poutka, které jsou po stranách vaku. Mapyk je také velice praktický na údržbu. Stačí ho jen vyprat.

Závěrem bych snad jen řekla, že je to skvělý nápad, který nás zaujal, jak z ekologického hlediska, tak hlavně z hlediska odvahy. Protože, když 20 let pracujete v zaměstnání a rozhodnete se, že dáte výpověď a postavíte se na vlastní nohy, tak to chce velkou odvahu. A Maruška ji rozhodně má a je důkazem toho, že když je sen dostatečně velký, na faktech nezáleží.

[products limit=”8″ columns=”4″ category=”1125,1124″ orderby=”date” order=”DESC”]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.