Květen s Alenou

Milé a mílí,
začínají pro mě žně. Z každé procházky se psem něco přinesu. Myslím tím plevel, ale někdy je to i kilo bahna na botách a rýmu jsem z lesa také přinesla. Z plevele, ale hrozně ráda vařím.

K tomuto jarnímu období patří sedmikrásky, pampelišky, kvetoucí popenec, jetel, květy ovocných stromů, květy černého bezu, ale hlavně kopřiva – nyní je v plné síle. Již používám jen listy a vrcholky rostliny. Upravuju jí v podobě polévky, špenátu. Dobré je pesto.

Na zahradě mi všude roste úporný plevel bršlice, tak když už je jí všude tolik, tak aspoň že je k jídlu – miluji z ní polévku, salát a i jako špenát do vaječné omelety je výborná.

Jídlo je díky krásným jedlým květům nějak dokonalejší. (i trávení je potom snazší)

V květnu jsem již několikrát připravila úspěšné degustační květinové menu. Než degustace začne, tak se mě lidé většinou ptají, jestli je to vůbec dobré nebo jestli je to jen hezké. A já odpovídám „Vždyť hlávkový salát samotný, také není nic moc, než se řádně ochutí a všichni ho jíme. A ten plevel má větší chuť než ten salát a jak je plevel zdraví! Vždyť jsou to většinou léčivé bylinky.

V květnu tedy uvaříme

  • Fialkový dort – ještě nějaké fialky určitě kvetou
  • Polévka z medvědího česneku
  • Kuřecí křidýlka – nemůžeme se dočkat grilování
  • Pstruh na mandlích – něco lehkého nakonec

Dne 27. května 2018 – degustační menu – Jak chutná plevel !!!!!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.