Kávové legendy

Milé a milí

28. března 2017 jsem se vrátila do kavárny Obývák na degustaci kávy s názvem „Kávové legendy“ Co bylo podáváno? Jak název napovídá, kávové legendy a vše jako espresso a chemex.

  • JAMAICA BLUE MOUNTAIN
  • HAWAI KONA
  • JEMEN MOCHA MATARI
  • KENYA MOUNT KENYA SELECTION
  • CUBA SERRANO LAVADO

Vezmeme to hezky od konce : (upozorňuji – je to můj názor a mé chutě)

CUBA SERRANO LAVADO – jako espresso vynikající, miluji hořkou kávu s minimální kyselosti (nebo ovocitostí – jak jsem byla poučena!), z chemexu nudná nevýrazná

KENYA MOUNT KENYA SELECTION – neoslnila ani jako espresso, ani jako překapávaná

JEMEN MOCHA MATARI – Jemen Mocha Matari je jedním z nejstarších druhů kávy na světě. Překvapila mě lehkou kyselostí, která mi ale vůbec nevadila. Káva mi voněla tak nějak exoticky. Esspresso výborné.

HAWAI KONA – řekla bych, že espresso mi více vonělo, než chutnalo. Za to z chemexu – bomba. Už jsem se viděla na Hawai v houpací síti. Popíjela jsem studenou překapávanou kávu a slyšela hawajskou hudbu.

JAMAICA BLUE MOUNTAIN – dokonalé vyváženost, nejdříve jemná kyselost nebo ovocitost, která přechází do hořké chuti. Najednou se objeví sladkost – prostě čistá chuť.

Degustace je poučná zábava. Velmi příjemný večer. Milý personál, příjemná hudba.

Nevýhodou těchto degustací je, že se nemůžete vrátit k pití doposud „vaší oblíbené kávy“!!!! Objevili jste totiž něco úplně nového – svět opravdové kávy.

[ux_products cat=”157″]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.