Hotel Nautilus – restaurace Goldie Tábor

Milé a milí,

8. března 2017 jsem se zúčastnila galavečeře francouzských pokrmů a vín „Bonsoir France“ v rámci Táborského festivalu vína v restauraci Goldie hotelu Nautilus. Menu připravil šéfkuchař Martin Svatek, člen národního týmu kuchařů České republiky.

Menu

  • 1. Husí játra s dýňovým krémem, marinovaná dýně a telecí jus
  • 2. Treska, kreveta, humrová omáčka
  • 3. Konfit z daňka s omáčkou foie gras, vepřový popcorn
  • 4. Kolínko ze selete, kachna, jablka a malinová omáčka s perníkem
  • 5. Brûlée z červené řepy, rozinková hlína, ostružiny

Upřímně – kdo má velká očekávání, bývá zklamán. Bohužel totéž se stalo mně. Tento večer se mi lepila smůla na paty. Se čtyřmi jídly z pěti jsem nebyla spokojena.

Vezmeme to popořádku:

1. Husí játra byla špatně očištěná, což mi dost vadilo (vyndávat mezi zuby nějaké žlučové kanálky – to je nepříjemné). Chuť mě nijak nepřekvapila.

2. Toto jídlo vyjádřím jen jedním slovem – sůl! Humrová omáčka byla dobrá.

3. Konfit z daňka byl na chuť dobrý, omáčka foi gras byla lahodná. Bohužel opět mi na talíři zůstala tvrdá hmota, která se nacházela pod konfitem a štětinka z vepřového popcornu.

4. První a jediné výtečné jídlo bylo kolínko a kachna, která byla jemně uzená, omáčka dobrá, jablka příjemně nakyslá a korunu tomu dodala kroketa z brambor a pórku. Pro mě velmi dobré jídlo.

5. Moc jsem se těšila na dezert. (Nedávno jsem jinde ochutnala krupicovou kaši s kandovanou řepou a řepovým prachem a bylo to něco úžasného, tak nečekaného a překvapujícího.) Ale dezert zklamal na celé čáře. Krém brülée byl vlažný a to mně moc nesedělo, (Nikdy a nikde mi nepodali vlažný krém brülée – vždy byl dobře vychlazený a právě ta kombinace vychlazeného krému s někdy ještě teplou krustou z cukru je pro mě to nejskvělejší). Chuť krému nijak neoslnila. Dobrá byla citrónová zmrzlina – nevím zda byla jejich výroby.

Ale tento večer nebyl jen o jídle, byl v rámci Táborského festivalu vína. Hned přivítání bylo milé, jak od pořadatelů, tak personálu. Vína chutnala úžasně.(Já jsem milovnice spíše bílých vín, ale tentokrát mě oslnilo i víno červené.) Všichni se o nás vzorně starali. Pan šéfkuchař Martin Svatek nás pozval do kuchyně, což je vždy zpestřením takové dlouhé večeře. Je to velice společenský a přátelský člověk a je vidět, že ho ještě stále vaření baví.

Když bych měla celou akci zhodnotit komplexně, mohu říci, že jsem prožila příjemný večer a restauraci Goldie plánuji jistě ještě někdy navštívit. A budu opět doufat, že mě zdejší servírované speciality překvapí a něčím obohatí.

(Samozřejmě, pokud mě do restaurace ještě vpustí!)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.