Francouzské Menu

Toto degustační menu bylo sestaveno na přání mé kamarádky pro její rodinu jako vánoční dárek. (Už u mě vše ochutnala a chtěla to dopřát i svým blízkým, což mě velice těší). Trochu opožděný dárek, ale v dnešní uspěchané době dát dohromady dvě samostatně fungující a zaneprázdněné rodiny je prostě problém. Pod stromečkem našli alespoň poukázku na menu inspirované klasikou francouzské kuchyně, která mne hrozně inspiruje.

Každý, kdo se o gastronomii a vaření zajímá, by se měl seznámit s knihou Auguste Escoffiera, biblí francouzské kuchyně.

Co region to jiná úprava klasických jídel. Já poprvé ochutnala například cibulačku jako čistý vývar se zapečenou bagetou. (A tak ji teď podávám). Z historie je známo, že se cibulačka vařila ze šampaňského, jinde se připravuje z místního bílého vína a třeba v Normandii se používá cider.

Menu inspirované francouzskou kuchyní:

  • Rillettes z vepřového masa recept
  • Cibulová polévka recept
  • Sendvič Croque monsieur se zeleninou ratatouille recept
  • Hovězí po burgundsku recept
  • a tutově Créme brulée recept

2 komentáře na “Francouzské Menu

  1. Jana napsal(a):

    No nejen že to krásně vypadalo, bylo to fakt dobré. Přiznávám, že jsem kuchařku k sestavenému menu musela trošku dotlačit. Měla jsem s její francouzskou kuchyní už jednu degustační zkušenost, ale Alena se dost brání opakování připravovaných jídel. Vše skvělé, pochvala i za výborné víno. Talíře po nás nemusela ani mýt, jak byly vyjedené!
    Myslím,že dárek se povedl a mohl by se opakovat! Jana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.