Festival muzea čokolády 13. – 15. 10. 2017

Nedávno jsem se dočetla, že s příchodem podzimu začíná sezóna čokolády. Něco na tom bude, ačkoli skalní milovníci jistě na sezony „nejedou“. Mě tato informace motivovala k tomu, abych konečně to naše „čokoládové muzeum“ také navštívila, a kdy jindy než při festivalu čokolády.

Budova muzea leží v historickém centru města a prostory jsou opravdu rozsáhlé. Moje procházka za čokoládou začala seznámením s historií čokolády, s jejím pěstováním a zpracováním. Zajímavá byla i ukázka z historie obalů a reklamních plakátků, pro mě taková vzpomínka na dětství. Nahlédla jsem též do dílny, kde si zájemci mohou vyzkoušet práci s čokoládou a marcipánem a vytvořit si svůj vlastní produkt.

Poslední část muzea je vyhrazena výrobkům z marcipánu a čokolády. Je to opravdu neuvěřitelné co vše jde vyrobit – věrný model náměstí (a nechyběla ani naše oblíbená lavička) a dalších táborských domů, auta, pohádkové postavičky – od opravdových k nerozeznání. Vrátily jsme se s kamarádkou do dětství a zavzpomínaly na naše nejmilejší večerníčky a pohádky.

Mé čokoládové odpoledne jsem zakončila v příjemném prostředí čokolatérie. Nejdříve jsem zvědavě nahlížela okénkem do výrobny, abych viděla něco ze zákulisí a třeba se něčeho naučila. Poté jsem alespoň vizuálně prozkoumala veškerou dostupnou nabídku dobrot. Těžko v tom nepřeberném množství vybírat. Tak trošku z toho celá přeslazená jsem přesto neodolala a jako závěrečnou tečku ochutnala šálek výborné hořké čokolády se šlehačkou, kterou prostě miluji! Lahodná.

Festival čokolády je myslím velice vydařený.

Začínal již v pátek na náměstí TGM vypuštěním balónku a přáním. V sobotu se rozjela hlavní část ve společenském domu Střelnice. Nechyběla módní show – jak jinak než z čokolády, živé vaření a vystřídalo se i plno hostů (Nela Boudová – herečka, Markéta Hrubešová – herečka, Lukáš Koudelka a Jiří Stejskal z manufaktury Jordi´s z Hradce Králové). Pro děti byl také připravený pestrý program.

V neděli jsem navštívila nějaké degustace:

  • Káva a čokoláda
  • DNA Food – degustace raw čokolády
  • Fresh pralinky

Já mám degustace moc ráda. Ochutnám to, co bych si třeba nikdy nekoupila a tím bych se mohla ošidit o zajímavé chutě.
A tak ještě závěrem, víte že:

  • čokoláda má léčivé účinky (proti vysokému tlaku, působí proti stresu, posiluje kosti)
  • se původně prodávala jen v lékárnách
  • se hojně využívá v kosmetice
  • nadměrné požívání může vést k závislosti – tak že pozor!

Fotogalerie zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.