Cupping brazilských arabik

Tak opět jsem vyrazila na degustaci kávy do Obýváku Coffee a coctail bar. Pan majitel nás přivítal jako obvykle s noblesou jemu vlastní a tentokrát zmrzlinou. (což bylo v parném dni, velice příjemné)

Potom nás již čekalo 13 vzorku brazilských arabik hlavně ze společnosti O´Coffee. Je zajímavé, že na plantážích se používá na ochutnávku kávy vlastně ten nejjednodušší postup – a to je zalití namleté kávy horkou vodou – takže „český turek“.

Nejdříve jsme si prohlédli a očuchali zrnka kávy. Potom jsme stejný postup provedli u mleté kávy, která je hruběji namletá. Nadchází zalití kávy a jeho opětovné očichání. Vůně se linula po celé kavárně. Množství kávy musí býti přesně navážené, zalité sejným množstvím a teplotou vody. Káva se po 3minutách zamíchá a stáhne se přebytečná krusta.

Vůni máme za sebou a jdeme na chuť. Při degustaci kávy se káva srká se lžičky. (což mi moc nešlo). Dalším měřítkem chuti je kyselost neboli acidita. Je dobré, ochutnávat kávu několikrát za sebou, protože chladnutím je některá káva intenzivnější. Ochutnávači hodnotí také takzvané tělo kávy. Nechají si kávu chvíli v puse a soustředí se na své pocity z kávy. Posledním hodnotícím bodem je dochuť kávy.

Na degustace je mnoho tabulek a formulářů. Tak jsme jeden vyfasovali. Po 6 vzorku jsem se začala již ztrácet a proto, jsem tabulku odložila a soustředila jsem se již na pocity z kávy.

Obdivuji lidi, co jsou schopní rozeznávat všechny body degustace od vůně, až po její vyváženost.

Opět jeden příjemný večer strávený v milé společnosti s rozšířením rozhledu ohledně kávy.

Za fotky děkujeme. Lukáš Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.