Cukrárna Myšák

Píše se rok 1904 a František Myšák otevírá vlastní cukrárnu. Vše má promyšleno do detailu — dbá na vysokou kvalitu surovin, najímá ty nejlepší architekty a dobře se stará o zaměstnance. To to je uvedeno na stránkách Cukrárny Myšák v Praze.

Cukrárnu jsem v minulosti několikrát navštívila a nebyla jsem úplně nadšena.

Nyní má Myšák nového majitele a ten chce navázat na prvorepublikovou tradici. Tak vyrážím ochutnat snídani do této vyhlášené cukrárny, protože tato myšlenka je mi blízká a zajímalo mě, zda v dnešní době odkaz pana Myšáka stále platí. Na to, že je půl osmé ráno personál mě přijal vlídně a mile. V přízemí interiér působí příjemně a jsem ráda, že zachovali historické prvky.

Objednala jsem si snídaňové menu, jak jinak než Myšák – 2 vejce do skla, 1 šunkový chlebíček, pečivo, vánočka, máslo a 2 druhy marmelády. Bohužel již menu nenabízí žádný nápoj. Proto si přiobjednávám kávu i čaj.
Tak když to trošku rozebereme:

vejce do skla – dvě koule ve skleněné mističce s pažitkou, podávání mě trošku překvapilo, ale vejce byla správně uvařena
šunkový chlebíček – dobrá klasika
pečivo – měla jsem dva druhy chleba a oba byly moc dobré
vánočka – dobrá, ale nijak výjimečná
máslo – nejvíce mi vadilo, že bylo tak tvrdé, že se nedalo namazat na pečivo marmelády – vlastní výroba, nic moc
čaj – dobrý
káva – dle personálu dodavatel praží kávu jen pro ně a má kyselejší chuť, což já osobně zrovna moc nevyhledávám

Když to sečtu, hezké prostředí, personál milý a vstřícný, hezký servis, ale jídlo průměrné. Takže průměrná snídaně za 318,- Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.