Červen s Alenou

Jedna pranostika praví: Měsíc červen voní deštěm.

Kde ten déšť je ?! Přála bych si přes den nějakých 25°C a v noci mírný deštík, aby mi zalil zahrádku. Vždyť už mi začaly padat horkem i ořechy – té škody.

K největším darům června patří bez černý. Od dětství miluji perlivou limonádu z květů bezu. Můj syn má rád zas palačinky s květy bezu a naloženými jahodami. Nemusím tradiční recept – kosmatice. Nějak mám bez spojený se sladkou chutí.

A k červnu patří i jahody. Zbožňuji jahody, ale jen čerstvé rovnou ze záhonu, teplé od sluníčka. Jak říkala moje maminka „Ty musíš mít na jahodě trochu hlíny, jinak to není ono“. Na záhoně neumytých jahod jsem mohla sníst tuny, ale pokud je přede mne položila v míse, už mi tolik nechutnali. Proto si v červnu připravíme nějakou dobrotu z jahod – z těch našich domácích ne dovezených bez chuti.

Protože je venku krásně a nám se už nechce stát dlouho u sporáku, upečeme kuře na rozmarýnu. Je to velice jednoduchý recept. Uděláme si k němu netradiční přílohu – rajčata plněná rýží a kukuřicí.

K večeři si připravíme salát z uzené ryby, máty a grepu. Je to rychlé a moc dobré.

Ještě Vám přihodím rychle recept na oblíbené palačinky mého syna Michala. Palačinky s květy bezu a jahodami Palačinky připravíme podle „jak na to“ jen do nich přidáme květy bezu. (ty malá kvítka odstřiháme od zelených stonek) Jahody nakrájíme na kostičky a zalijeme sirupem z květu bezu Single food. Necháme aspoň hodinu uležet. Můžeme také přihodit pár kvítků bezu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.