Blogujeme s Alenou

Blogujeme s Alenou

Milé a milí,

co mě vedlo k založení mého blogu? – láska k jídlu, vaření, pečení a hlavně mé kamarádky, pro které již přes rok vařím degustační menu, peču dorty a zákusky. Jídlo i vaření je moje vášeň (i když nevím po kom to mám – promiň mami), sbírám recepty, kuchařky jsou mé oblíbené knihy.

Ráda zkouším kombinovat různé suroviny a pokud najdu neobvyklý recept, hned ho musím vyzkoušet. Mám radost, když moji hosté ochutnají to, co nikdy nejedli, co by si nikdy neuvařili nebo to co by si v restauraci nikdy neobjednali. Najednou objevují zajímavé chutě a vůně. Ke konci příjemného oběda či večeře, ale dostávám strach. Ne z toho, že jim snad nechutnalo (to poznám na vylízaných talířích a zvyšování počtu mých kamarádek a kamarádů), ale z věty: Nedáš mi recept?“ A co teď. Já bych i ráda předala mé kuchařské umění, ale jak popsat mé vaření – trochu toho, pak špetku tamtoho, asi takhle něčeho.

Proto jsem se v novém roce rozhodla, že to změním (pro radost mých kamarádek). Psát recepty to je pro mě velká výzva (ono psát vůbec), tak mě prosím podpořte a buďte ke mně všichni shovívaví. Já budu ráda, když mi budete hodně psát, dotazovat se na různá úskalí o vaření. Doufám, že začátečníci se naučí vařit a já psát recepty, podle kterých uvaříte s lehkostí.

Vaše Alena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.