Atentát na sýry

Degustace na téma sýry a vína v restauraci Godlie – hotel Nautilus pod vedením Martina Svatka a vinařství Hnanice – Jiří Březina

1. ovčí sýr, maracuja, koriandr, slanina
Ovčí sýr byl velice jemný, smetanové chuti a ten se úplně ztratil v záplavě maracujové omáčky a celých lístků koriandru. Omáčka mi osobně chutnala, i když byla dosti kyselá a ostrá. Potlačila ale úplně chuť sýru, tím jsem ani nepoznala, že je to vlastně můj oblíbený řecký sýr manouri.

2. legendární polévka z goudy
Polévka byla moc dobrá. Myslím, že byla uvařena ze zelené goudy s bazalkovým pestem.

3. alpský sýr reblochon, ořechy, ančovičky, dýně
Jídlo bylo inspirováno francouzským Tartiflette – zapečené brambory se sýrem. Trochu mi tam chyběla slanina, kterou bych vzala z prvního receptu, pár vlašských ořechů by chuť také podtrhlo, ale ty jsem na talíři hledala marně. Hromada rukoly na jídle nebyla nijak ochucena, a tím jídlu nijak neprospěla.

4. sýr s domácím tvarohem, švestky, slivovice, máslo
Řekla bych nejvíce vyvážené jídlo. Sýr jsem tedy moc v jídle neobjevila, ale byl to jemný moučník nakonec.

Vína – Bohužel pro mne, milovnici suchých vín, byla většina vín polosuchá až sladká. I jídlo doprovázela spíše sladká chuť a proto to pro mne bylo prostě vše moc sladké. Vína mi přišla málo vychlazená.

Celkově mě to nijak neobohatilo a spíše to byl atentát na sýry, než aby je tato degustace přiblížila zákazníkovi. Po této degustaci nejsem přesvědčena, že bych si šla koupit nějaké sýry anebo vlastně naopak, že bych konečně chtěla zjistit, jak vlastně chutnají, a proto bych si je šla koupit. To je otázka?

Vždycky se na degustaci těším, že budu nějak inspirována a opět jsem odcházela zklamána. Nevím, zda příští rok opět podlehnu nabídce a nějakou degustaci v Hotelu Nautilus navštívím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.